Zmarł Druh Zbigniew Bożęcki – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bolesławcu.

Komenda: KP Boleslawiec

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 20 listopada 2020 r. zmarł śp. Druh Zbigniew Bożęcki.

Druh Zbyszek był członkiem Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego, Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bolesławcu, Prezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bolesławcu, oraz wieloletnim Prezesem jednostki OSP w Trzebieniu. Ponadto ww. był też inicjatorem i organizatorem wielu lokalnych projektów oraz aktywnym działaczem na rzecz Gminy Bolesławiec.

Śp. Zbigniew Bożęcki ceniony był przez wszystkie osoby, z którymi miał kontakt w środowisku strażackim. Wielkim szacunkiem darzyli go strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu oraz jednostek OSP powiatu bolesławieckiego. Za swoją wieloletnią społeczną pracę odznaczany został w 2006 r. Złotym Znakiem Związku,
w 2010 r. medalem honorowym im Bolesława Chomicza, a w 2014 r. Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej. Jeszcze podczas wrześniowej sesji Rady Gminy Bolesławiec wraz z małżonką Władysławą otrzymał odznaczenie za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To właśnie rodzina była dla niego najważniejsza, a zaraz po niej zamiłowanie do straży pożarnej.

 

Najbliższej Rodzinie i Bliskim śp. Druha Zbigniewa Bożęckiego wyrazy współczucia i głębokiego żalu składają strażacy Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu.