Współpraca Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu z jednostkami OSP w zakresie szkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych

Source: KP Boleslawiec

W terminie od 5 do 14 sierpnia 2019 r. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Osiecznicy zorganizowała obóz dla 31 członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z powiatów bolesławieckiego,  zgorzeleckiego i złotoryjskiego. Mając na uwadze akcje profilaktyczne „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”, „Stop pożarom traw” i „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” w pomoc w realizacji zajęć obozu włączyła się również Komenda Powiatowa PSP w Bolesławcu, z której instruktorzy wspólnie z opiekunami z OSP w trakcie 10 dniowego szkolenia uczyli młodzież zagadnień z zakresu :

– podstaw ratownictwa wodnego,

– zapobiegania zagrożeniom i wykorzystywania techniki pożarniczej podczas walki z pożarami,

– sportu pożarniczego wg międzynarodowego regulaminu CTIF,

– podstaw ratownictwa medycznego.

Zajęcia odbywały się w urozmaiconym terenie na obszarze powiatów bolesławieckiego i jeleniogórskiego, a młodzież dodatkowo zapoznawała się z możliwościami i wyposażeniem zastępów z JRG PSP w Jeleniej Górze, OSP Podgórzyn oraz Stacji Ratunkowej GOPR w Szklarskiej Porębie. Organizator obozu oraz instruktorzy z PSP liczą, że w przyszłości młodzież zasili szeregi zastępów OSP oraz rozważy możliwość wstąpienia do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

 

Dodaj komentarz