Przywitanie nowych samochodów

Komenda: Strzelin

 

W przedświątecznej atmosferze dnia 23. grudnia 2020 r. strażacy strzelińskiej komendy PSP na czele z komendantem powiatowym przywitali, przed garażami swojej jednostki, trzy nowe samochody pożarnicze, tj.:

  • Średni samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją do ograniczania stref skażeń chemicznych i ekologicznych na podwoziu Renault R 16
  • Samochód specjalny typu mikrobus Ford Transit Custom
  • Samochód lekki kwatermistrzowski Ford Transit

Szczególnie warte odnotowania jest pozyskanie pierwszego z nich, gdyż pojazd ten przez najbliższe lata będzie w największym stopniu stanowił o potencjale ratowniczym strzelińskiej jednostki, będąc dysponowanym do większości obsługiwanych interwencji.

Zakup tego samochodu nie byłby możliwy bez wydatnego wsparcia finansowego pochodzącego z budżetów lokalnych samorządów. Wyłącznie dzięki zrozumieniu znaczenia sprawnego funkcjonowanie ochrony przeciwpożarowej, zarówno przez starostę jak i włodarzy wszystkich miast i gmin powiatu strzelińskiego, a także przy akceptacji radnych powiatowych i gminnych udało się zrealizować tak niezwykle kosztowne zadanie.

Komendant Powiatowy PSP w Strzelinie st. kpt. Michał Pięta podpisując, w tym wyjątkowym dniu, listy z podziękowaniami za okazaną pomoc, kierowane do:

 

Pani Anny Horodyskiej – Starosty Powiatu Strzelińskiego,

Pani Doroty Pawnuk – Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin,

Pana Waldemara Grochowskiego – Wójta Gminy Borów,

Pana Jerzego Krochmalnego – Burmistrza Miasta i Gminy Wiązów,

Pana Andrzeja Łuczaka – Wójta Gminy Przeworno

oraz Pana Tomasza Gracza – Wójta Gminy Kondratowice,

 

podkreślił jak wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego powiatu ma wspólna troska o zapewnienie nowoczesnego wyposażenia strażaków. Co prawda, w dobie wszechobecnej pandemii koronawirusa, przywitanie tych pojazdów odbyło się o wiele skromniej niż zwykle miało to miejsce, tzn. bez udziału gości, jednakże pozostaje mieć nadzieję, że przyszłoroczne obchody Dnia Strażaka będą okazją do świętowania już w szerszym gronie.

Nadmienić należy, że zakup ww. pojazdu został zrealizowany również dzięki udziałowi środków finansowych Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Zakup pozostałych dwóch pojazdów został zrealizowany w całości ze środków pochodzących z budżetu Państwowej Straży Pożarnej.

Przywitanie _samochodowPrzywitanie _samochodow