Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej po raz czwarty rozegrano w Bolesławcu.

Zgodnie z „Kalendarzem imprez sportowych inicjowanych przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w 2019 roku”, w dniach 16 i 17 sierpnia 2019 w Bolesławcu, na obiektach Ośrodka Wodno – Sportowego MOSiR przy ul. Spacerowej 24-26, przeprowadzono VII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej. Trzy pierwsze edycje organizowane były w Miliczu, a od 2016 roku, mistrzostwa w „plażówce” organizowane są w Bolesławcu. Deklaracje składane przez organizatorów oraz opinie wyrażane przez uczestników zawodów wskazują na to, że Bolesławiec w przyszłym roku również podejmie się organizacji turnieju.

Czteroletnie doświadczenie przekonuje, że dwudniowa formuła zawodów jest trafnym rozwiązaniem. Sprawdził się też pomysł rozgrywania zawodów w trakcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Jest to formuła atrakcyjna dla zawodników, możliwość uczestniczenia w kiermaszach ceramicznych i atrakcjach kulturalnych organizowanych w mieście, oraz dodatkowa promocja dla „Miasta Ceramiki”.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego przystąpiło 17 par, zgłoszonych przez komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. W sumie, w zawodach uczestniczyli przedstawiciele 10 jednostek organizacyjnych PSP województwa dolnośląskiego (KM PSP w Wrocławiu (2 pary), Jeleniej Górze (2 pary), KP PSP w Górze, Lwówku Śl., Świdnicy, Miliczu, Oleśnicy, Zgorzelcu (2 pary), Trzebnicy i Bolesławca (4 pary), a także jedna para połączonych sił strażackich z Bolesławca i Góry – nazwana „Bolesławiec górą” – co jak się później okazało było prawdą, tylko wymagało odwrócenia tabeli wyników.

O godzinie 1000 zwody otworzył Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Adam Konieczny, w asyście współorganizatorów Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu bryg. Andrzeja Śliwowskiego i Dyrektora MOSiR-u p. Jacka Dudyńskiego.

Zawody przeprowadzono systemem brazylijskim dla 24 drużyn. Rozstawiono cztery najlepsze, obecne na zawodach, drużyny z zeszłorocznych mistrzostw (Zgorzelec, Góra, Bolesławiec, Jelenia Góra).

W pierwszy dzień grając do godz. 1730 rozegrano mecze eliminacyjne, a w sobotę fazę finałową, czyli mecze półfinałowe oraz o miejsce 3 i finał.

W finale spotkały się pary ze Zgorzelca i Wrocławia. Tytuł „Mistrza Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej 2019”, po zwycięstwie 2:0 (21:18, 21:19), wywalczyli Łukasz Mesjasz i Szymon Szklarz ze zgorzeleckiej komendy. Warto dodać, że jeszcze niedawno Łukasz Mesjasz był zawodnikiem drugoligowej drużyny siatkarskiej BTS Bolesławiec.

Końcowa kolejność miejsc w mistrzostwach:

  1. KP PSP w Zgorzelcu (para A)
  2. KM PSP we Wrocławiu (para B)
  3. KP PSP w Miliczu
  4. KM PSP we Wrocławiu (para A)

5-6 KP PSP w Górze (para A), KP PSP w Świdnicy)

7-8 KP PSP w Bolesławcu (para A), KP PSP w Bolesławcu (para C)

9-12 KP PSP w Bolesławcu (para B), KP PSP w Bolesławcu (para D), KM PSP w Jeleniej Górze (para A), KP PSP w Trzebnicy

13-16 KP PSP w Oleśnicy, KP PSP w Zgorzelcu (para B),), KP PSP w Lwówku Śl., KM PSP w Jeleniej Górze (para B)

  1. KP PSP w Bolesławcu/KP PSP w Górze

 

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród dokonali – Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu bryg. Andrzej Śliwowski.

W ramach uatrakcyjnienia zawodów przeprowadzono dodatkowe konkursy z nagrodami („zagrywka na celność” – trafienie w końcową linię i „trudna zagrywka” – piłka musi zahaczyć o górna taśmę siatki i spaść na boisko).

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów, a także podmiotom wspierającym, dzięki którym wszyscy zawodnicy wyjechali z Bolesławca obdarowani pamiątkowymi koszulkami i ceramiką.

Zawody zostały dofinansowane przez Gminę Miejską Bolesławiec, a wsparcia udzielili jeszcze:

– Ceramika Artystyczna z Bolesławca

– Serwis – Pak z Bolesławca,

– Ceramika ANDY z Tomaszowa Bolesławieckiego,

– Fit Style Zone z Bolesławca,

– Muzyczne Radio.

 

Opracował:

mł. bryg. Piotr Pilarczyk

Dodaj komentarz