Pożar budynku gospodarczego

Komenda: KM Legnica

W dniu 30 października 2020 r. o godz. 02.19 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy, otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku gospodarczym przy ul. Kołodziejskiej 26 w Legnicy. Dyżurny niezwłocznie do zdarzenia zadysponował zastępy z Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że pożarem jest objęta cała powierzchnia budynku, w tym konstrukcja dachu. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury do wnętrza obiektu zawaliła się część dachu.

Pożar stanowił zagrożenie rozprzestrzenienia się na dwa kontenery stojące 5 m od palącego się obiektu z przechowywanymi wewnątrz częściami do wózków widłowych.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia, podaniu jednego prąd wody w obronie wyżej wymienionych kontenerów, dwóch prądów wody w natarciu na konstrukcję dachu, w tym jeden z drabiny mechanicznej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Działania trwały łącznie 3 godz. 18 min. W akcji gaśniczej brało udział: 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Legnicy oraz 3 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z Kunic, Miłogostowic i Rzeszotar.